środa, 5 grudnia 2012

Żyję :)

Niewiarygodne jak ten czas szybko leci :) Były wakacje, potem drugie, a teraz jesień i za trzy tygodnie Święta. A ja od prawie 5 miesięcy próbuję się zebrać żeby coś napisać. Planów dużo, bo i podróżnie i drutowo było dość intensywnie, ale weny brak...

Ale zmobilizowana przez Flo i nominowana przez Żonę Programisty do Liebster Blog (za co bardzo dziękuję:)) postanowiłam nieco tutaj odkurzyć :)

Nominacja ta jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę" Przyznaje się ją bloggerom o mniejszej liczbie obserwatorów, co daje możliwość ich rozpowszechnienia.
Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która nas nominowała. Następnie nominuje się kolejnych 11 osób oraz zadaje się im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który nas nominował.
 1. Gdzie wolałabyś żyć gdyby kwestie pracy/nauki nie stanowiły problemu - w dużym mieście, małym miasteczku, czy we wiosce 'na końcu świata'? Chciałabym przez jakieś pół roku pomieszkać w Nowym Jorku :) A potem może być małe miasteczko gdzieś nad oceanem.
 2. Czy lubisz czytać? Jeśli tak to polskie czy zagraniczne? Jaki typ książek (i ew. ulubiona książka, ulubiony autor jeśli takowe posiadasz)? Papier czy wersje elektroniczne? Na własność czy wypożyczone?
  Uwielbiam czytać :) Jak byłam młodsza mama się denerwowała że jak tylko usiądę na chwilę to zaraz mam książkę w ręku :) Czytam głównie zagraniczne książki, chociaż polskie też lubię. Nie mam ulubionej książki ani autora, czytam naprawdę wiele różnych gatunków. Wolę papierowe, ale mam też czytnik ebooków, rewelacyjnie sprawdza się w podróży. Przekonuję się też powoli do audiobooków. Od jakichś 20 lat jestem stałą bywalczynią biblioteki, chociaż ostatnio coraz więcej książek kupuję, bo marzy mi się własna biblioteczka :)
 3. Jaka jest Twoja największa życiowa pasja (mogą być równie dobrze 2 lub 3 ;) )?
  Podróże – poznawanie nowych miejsc, obserwowanie obcej kultury, dziwne jedzenie, tysiące zdjęć. A poza tym oczywiście dzierganie :)
 4. W wyniku jakiegoś wspaniałego splotu wydarzeń możesz zrealizować 'od ręki' jedno swoje wielkie marzenie - co to będzie?
  Własna kawiarnia lub pensjonat w jakimś urokliwym miejscu. 
 5. Czy jest taka rzecz/sfera Twojego życia, która jest dla Ciebie bezwzględnie najważniejsza, bez której nie mogłabyś się obyć i dla której mogłabyś zrezygnować z wielu innych spraw? Jeśli tak to jaka? 
  Poczucie bezpieczeństwa, ciepła i miłości.
 6. Wygrywasz wakacje marzeń, do Ciebie należy wybór czy samej czy z kimś oraz decyzja co do miejsca i sposobu ich spędzenia - jak by takie wakacje wyglądały? 
  Oczywiście z M., myślę że byłaby to podróż dookoła świata :)
 7. Preferujesz odpoczynek wypełniony lenistwem czy aktywny? Samemu czy z kimś?
  Zależy od nastroju, ale zwykle odpoczynek to książka lub film, wakacje za to aktywnie. W większości przypadków z M. chociaż czasem lubię samotny wieczór raz na jakiś czas.
 8. Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
  Zdecydowanie lato, jestem bardzo ciepłolubna :) Chociaż pozostałe pory roku też mają swoje zalety.
 9. Morze, góry, krajobraz wiejski (o którym przypomniała mi Arietta) czy miejski? Jeśli to ostatnie to nowoczesny czy historyczny? 
  Krajobraz miejski nadmorski :)
 10. Najzabawniejsza gafa w Twoim życiu to...? 
  Czasem zdarza mi się palnąć coś zanim pomyślę, ale konkretnego przykładu nie kojarzę :) Raczej wyrzucam takie sytuacje z pamięci, żeby się nie denerwować :)
 11. O czym zwykle myślisz przed snem i zaraz po przebudzeniu? 
  Jeśli nie mogę zasnąć dłużej niż 5 minut to myślę co fajnego zdarzyło się danego dnia i co planuję na następny. Chyba że akurat jest coś co mnie stresuje, wtedy nijak nie mogę tego od siebie odpędzić. A rano myślę zawsze o tym żeby przesunąć budzik chociaż o 5 minut jeszcze :) 
Nie nominuję nikogo dalej, gdyż chyba wszystkie już brałyście udział w tej zabawie :)
Tymczasem uciekam i obiecuję, że odezwę się szybciej niż ostatnio :)

Miłego dnia! 

3 komentarze:

 1. Nie dość, że wreszcie coś napisała, to jeszcze dała się trochę poznać;) Nie bolało, prawda?;D

  Ps. O, przypomniało mi się dlaczego często rezygnowałam z komentowania tutaj - weryfikacja obrazkowa. Dałoby się coś z tym zrobić?;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem potrzeba motywacji zewnętrznej :P
  Weryfikacja powinna już też zniknąć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo, z tym budzikiem rano to mam tak samo ;)

  OdpowiedzUsuń